Časté dotazy

Časté dotazy a odpovědi

Je možné si domluvit vaší osobní návštěvu na pozemku? Nejsem si jistá, jestli je pro modulový domek vhodný a jestli se sem dostane kamion a jeřáb. Děkuji.

Ano, je možné uskutečnit osobní návštěvu na pozemku, avšak podléhá vzdálenosti od našeho výrobního střediska v Novinách pod Ralskem.  Účtujeme 10kč/km + 300kč/hodinu bez DPH za odborné posouzení. V případě objednání Českého domu, Vám bude výsledná částka odečtena z celkové ceny.


Je možná příprava pro krb a kolik cca stojí?

Ano, příprava na krb je možná, záleží pouze na Vás jestli chcete vnitřní nebo venkovní komín. Komín vychází cca okolo 30.000,- Kč.


Je možné vybírat ze standardního a nadstandardního vybavení?

Vybavení si každý zákazník určuje sám, tedy záleží čistě na jeho náročnosti. Například jsme dělali podlahy za 200 Kč /m2 ale i za 3200Kč/m2, záleží čistě na vás.


Kolik cca stojí stavební příprava na klasickém rovinném pozemku?

Základové piloty na takovémto pozemku, pod dům klasik, vycházejí cca na 47. 000,- Kč plus DPH. Stavební přípravu si po konzultaci můžete řešit také sami a výslednou cenu tak snížit.


Je možné si vytvořit vnitřní příčky a umístění oken a dveří dle vlastního návrhu?

Ano, jelikož se jedná o zakázkovou výrobu, příčky a prostupy je možné si navrhnout dle Vašich požadavků.
Jen je třeba myslet, že po obvodu jednotlivých modulů jsou nosné prvky po dvou metrech.


Kolik je čistá obytná plocha bez příček u dvoumodulového domu "klasik" a zároveň jak jsou široké obvodové zdi.

Obvodové zdi mají celkovou šíři 29 cm a celková obytná plocha je 81 m2.


Měli bychom zájem o dům KLASIK, je možné jeden modul prodloužit o 3 metry?

Toto samozřejmě je možné, ale muselo by se to řešit individuelně dalším modulem. Modul v kuse 15 m nelze vyrobit.


Je možné změnit umístění nabízeného typu topení, ze stropu do podlahy a kolik by změna stála?

Samozřejmě je to možné, ale zcela zbytečné. To že je topení umístěno ve stropě, neznamená to, že máte teplo od stropu, ale jedná se o folie heatflow, které vám nahřívají vnitřní konstrukci domu a rovnoměrně vám předávají teplo do vzduchu. Více na www.topeni-heatflow.cz


Není od podlahy chladno, když dům sedí pouze na pilotách?

To že dům sedí pouze na pilotech, neznamená, že je od podlahy zima, podlaha je zateplená více než u klasických domů a je zde 20 cm vaty. Skladba podlahy je uzpůsobena tak, aby nedocházelo k tepelným mostům.


Je tento typ domu opravdu vhodný pro trvalé bydlení a jakou má cca životnost?

Na trvalé bydlení je určitě vhodný, jelikož Český dům je nízkoenergetický a splňuje veškeré hygienické normy pro bydlení. Životnost je srovnatelná se zděným domem.


Se zájmem jsem včera objevoval Vaši nabídku modulových domů. Stojíme před rozhodnutím jaký dům a od které společnosti pořídit a nechat postavit. K tomu potřebuji znát kompletní možné náklady se stavbou spojené (dle Vašich zkušeností). Je jasné, že koupí domu "Elko", o který máme zájem, platby nekončí. Zásadní pro nás také je, zda dokončení stavby je možné ješte letos? Věřím, že mi v tomto pomůžete. Děkuji předem za odpověď.

V ceně domu "Elko", který prezentujeme na webu, je zahrnuta kompletní stavba, včetně rozvodů vody, odpadu, topení, přípravy pro světla, zásuvek, střechy a vnějšího zateplovacího systému.

V ceně nejsou zahrnuty:

vnitřní dveře bez obložek
světla
nášlapné vrstvy (lino, plovoucí podlaha, dlažba)
sanita (záchod, umyvadlo, vana, sprch. kout)
finální omítka (dřevo, točená omítka tzv. Mnichov, štuková omítka, cihl. obklad, aj.)
základové piloty (vruty) záleží na charakteru pozemku umístění domu
jeřáb na vykládce (umístění domu) také záleží na charakteru pozemku
terasa + zastřešení terasy
doprava domu (záleží na finálních rozměrech domu, vzdálenosti a charakteristice trasy)

Všechny tyto úpravy samozřejmě dokážeme dodělat. Vše záleží na dohodě a Vašich požadavcích. Stavba domu trvá od podepsání smlouvy cca 1,5 měsíce. Tedy, jsme schopni do konce roku dům postavit. Záleží na vaší pružnosti, nejdéle trvají přípravy, kde co chcete mít (vnitřní dispozice).


Lze dispozičně upravit některý z Vašich modelů 2KK a 3 KK bez vícenákladů?

Ano, dispozičně jdou řešit vnitřní příčky dle vašich představ bez dalších vícenákladů. Vždy je zapotřebí jednotlivé úpravy s námi prokonzultovat a my Vám vyjdeme maximálně vstříc.


Jaká média, voda, El. atd., v jakých dimenzích a napojení jsou od Vás požadována? Resp. jaké by bylo jiné chalupářsko-zahrádkářské řešení? Pro soc. zařízení, kuchyň, atd?

K domu je zapotřebí přivézt el. proud jištěný 3x25A a přívodní kabel 5x10, vodovodní přípojku PE 40, kanalizační přípojku KG 150. Jiná řešení jsou možná po konzultaci.


V případě mobilního domu, lze kola a tažné odstranit a dům postavit na betonových základech? Samozřejmě aby to pak bylo vždy odtažitelné pryč.

Ano, kola i tažná oj se po usazení dají odmontovat a nikdo nepozná, že se jedná o mobilní dům. V případě nutnosti lze vše zase namontovat.


Dobrý den, mám dotaz ohledně Vašich možností stavby "Mobilhausu" tzv. na míru (zakázkově). Máme rodinný domek v Netolicích (jižní Čechy). Nutně bychom z boku potřebovali přistavit místnůstku (kuchyňku cca 2,5x5-6m) větší z důvodu místa by být nemohla, toto by bylo věcí domluvy. Máme však problém se sousedy, neboť nedodržíme 2 m od plotu, nýbrž 1m. Klasickou přístavbu budeme obtížně kvůli tomuto problému prosazovat. Oni jsou místní, my tzv "Pražáci". Přečetla jsem si, že ve vašem případě nemusí být stavební povolení, tudíž si myslím ani souhlas sousedů. Ještě chci upozornit, že by se postavený mobilhaus na míru musel montovat na místě, neboť by jste se až přímo k tomuto místu jeřábem podle mého mínění nedostali. Samozřejmě, že bychom přijeli k osobnímu jednání a podrobnosti domluvili na místě. Tážu se z důvodu, jestli je toto z Vaší strany vůbec možné, proveditelné či ne. Jsme v důchodovém věku a rádi bychom zde v klidu dožili. Moc se omlouvám za krkolomnou otázku, ale pro nás je to velice důležité. S přáním hezkého dne a s těšením se na odpověď. Paní M.

Dobrý den, děkujeme za poptávku, ale jestliže to je tak jak jste popsala tak Vás bohužel musím zklamat. Dům, který se staví na místě, nemůže ze zákona být považován za mobilní dům a tedy nemůže být umístěn bez stavebního povolení. Jestliže by jsme se na pozemek dostali jeřábem, nebo dům by se přivezl za vozidlem (obojí umíme) může se na místo usadit aniž by Vám soused něco řekl. Jednalo by se o stavbu dočasnou dle současné legislativy na 99 let.


Zvažuji pořízení mobilního domu, aby nebylo potřeba stavební povolení, ale potřebuji, aby byl také pevně spojen se zemí kvůli hypotéce. Je možná realizace tohoto provedení?

Mobilní domy, které vyrábíme, je možné, pouze u vybraných bankovních ústavů, řešit hypotéčním úvěrem jako stavbu dočasnou (mobilní), kde se zavazujete k tomu, že dům bude na místě stát minimálně na dobu hypotéky. Záleží na konkrétní bance. S financováním domu Vám, z našich bohatých zkušeností, rádi poradíme.


Mohl bych prosím získat informace ohledně antikorozní úpravy konstrukce domu a případné záruky?

Antikorozní úprava oceli je aplikována stříkanou barvou s vysokou odolností se zárukou 10 let. Na konstrukci domu dáváme celoživotní záruku, jelikož je konstrukce uprostřed stěny a tedy nepodléhá povětrnostním vlivům.


Jsou zemní vruty, na kterých bude dům stát, započítány do základní ceny domu? Jaká je přibližná cena těchto vrutů? Je možné dům usadit i na vybetonované pilíře, nebo ztracené bednění?

Zemní vruty nejsou do základní ceny domu započteny, protože u každého projektu je jejich počet a provedení individuální, dle svažitosti terénu a složení podloží. Orientační cena je od 30-60tis Kč. Přesnou cenu lze určit po osobní návštěvě na pozemku. Dům je možné usadit i na Vámi zhotovený základ, desku nebo betonové pilíře po zkonzultování s naším technikem.


Jak je to s dopravou na místo určení? Dům bych potřeboval převézt až do blízkého okolí Ostravy.

Domy dovážíme po celé ČR i do zahraničí. Cena dopravy modulů závisí na vzdálenosti, konečném rozměru domu a charakteristice trasy. Přibližná cena je 69Kč/km bez DPH za jeden modul domu (4x12m).


Mohu si projekt domu mírně doupravit, zejména interiér či střechu, popř. střešní krytinu? Představoval bych si plech s vysokou životností, tedy dobrou antikorozní úpravou.

Interiér domu je na domluvě a s rozmístěním vnitřních příček Vám rádi vyhovíme. Námi dodávané modulové domy nejčastěji dodáváme s valbovou střechou a klasickou plechovou krytinou, používáme krytinu od firmy DEKmetal, která dává na krytinu záruku až 35 let. Jestliže budete mít požadavek na jinou krytinu, jsme ochotni Vám vyhovět. Vše záleží na domluvě.


Mohl bych si vybrat jiný typ fasády, např. provětrávanou fasádu? 

V současné době nejvíce realizujeme fasády „tzv. Mnichov“, ale výběr fasády domu je čistě na přání zákazníka a může si tak vybrat z nepřeberného množtví řešení, které trh nabízí... Dům je možné dodat i bez fasády, kterou si následně řešíte ve vlastní režii. Vše záleží na domluvě s klientem.


Jak je to s DPH, pokud bych mobilní modul využíval pro bydlení, tzn. s možností trvalého bydliště (vlastního č. popisného). Bude stačit jen ohlášení stavby?

Jestliže by se jednalo o mobilní stavbu, nejedná se o nemovitost, ale pouze o věc movitou určenou k bydlení, zde je DPH 21%. V případě modulové stavby se jedná o stavbu nemovitou a zde se dá uplatnit snížené DPH 15%. V případě modulové stavby s trvalým bydlištěm je třeba stavební povolení. Na mobilní stavbu nedostanete v současné době číslo popisné, ale jako stavbu dočasnou (až na 99 let) pouze č. evidenční. Na mobilní domy dokážeme v současné době i velice zajímavý splátkový prodej.


+420 220 770 222